לוגו רפואה שלמה ד"ר שלוסברג
סוגי קטגוריות

מכשיר הביו-פידבק מנטר בזמן אמת פרמטרים פיזיולוגיים שונים כגון קצב הנשימה , דופק הלב והשינויים בו, מוליכות העור, טמפרטורה ועוד ומשמש למתן משוב ויזואלי בצג מחשב.

שינה ממלאת תפקיד חשוב ומשמעותי בשמירת התפקוד הבריא של מערכת החיסון; למעשה, שני הדברים האלו קשורים קשר הדוק. שינה ומערכת החיסון. חוסר שינה יכול להגביר את הסבירות להתפתחות זיהומים, כמו גם שזיהומים עלולים לשבש את השינה עוד יותר

כ-95% מהחיידקים הסימביוטיים (החיים בשלום עם מיקרואורגניזמים ותאים אחרים) בגוף האדם נמצאים במעיים. במצב איזו אופטימלי, אוכלוסיית מיקרוביום מגוונת זו מקדמת את הבריאות הכללית.

מתברר שאנו זקוקים לראייה עדכנית על אופן הגישה שלנו לפעילות גופנית להפחתה או מניעה של מחלות לב וכלי דם (CVD). הדגש שלנו עד כה התמקד בעיקר ליזום ולשמור על פעילות גופנית סדירה,

שגרת פעילות גופנית והגברת התנועה תורמים במיוחד לשיפור הכושר הלבבי ,הפחתת דלקת מערכתית, וסיכון נמוך יותר למחלות לב וכלי דם . סוגים רבים ושונים של פעילויות גופניות, מתנועה פשוטה ועד עצימות גבוהה , כולם מועילים לבריאות הלב.

המיקרוביום – קהילת מליוני המיקרואורגניזמים החיים במערכת העיכול שלנו היא מערכת אקולוגית מורכבת מעין כמוה. יש הרואים במיקרוביום כמעין "איבר חיידקי" בתוך מערכת העיכול.  המיקרוביום של המעי מאוכלס על ידי חיידקים ממינים שונים וכולל כ-500-1,000 מינים שהגנום הכולל שלהם מוערך מספרית פי 100 יותר מהגנום האנושי שלנו.

המיקרוביום (אוכלוסיית החיידקים הכוללת במעי) פועלת כמרכזיית איתות המשלבת מסרים מהסביבה החיצונית , כגון האוכל שאנו אוכלים ואורח החיים, עם מסרים פנימיים תוך גופיים , תשדורת מהגנים שלנו ומסלולים מטבולים שונים.

טוען עוד...
דילוג לתוכן